Co to jest antyrefleks

Każda soczewka okularowa, która ma dać użytkownikowi dobrą jakość widzenia, koniecznie musi posiadać specjalne uszlachetnienie – powłokę przeciwodblaskową - antyrefleksyjną. Powłoka ta powoduje poprawę kontrastu widzenia i zapewnia komfort  podczas patrzenia w każdych warunkach oświetleniowych. Jest to produkt stosowany obecnie standardowo, jednak w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego może mieć zdecydowanie różne własności. Najlepszej jakości powłoki antyrefleksyjne powodują eliminację odbić światła w 99,9%. Obserwowany przez nie obraz jest całkowicie klarowny.
Warunkiem prawidłowego działania takich soczewek jest absolutna czystość powierzchni. Najlepsze i najnowocześniejsze powłoki antyrefleksyjne mają właściwości oleofobowe i antystatyczne, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną łatwość i wygodę czyszczenia. Dodatkowo soczewki z tworzywa poddawane są specjalnemu lakierowemu utwardzeniu, co zapewnia długotrwałe użytkowanie bez zarysowań powierzchni.

Smartfony, tablety, komputery, telewizory i urządzenia GPS - te wszystkie urządzenia cyfrowe emitują niebieskie światło. Długotrwałe narażenie na takie promieniowanie może doprowadzić do podrażnienia i zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zaburzenia rytmu dobowego.

BlueControl to rodzaj powłoki antyrefleksyjnej ochronnej, która neutralizuje nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez ekrany cyfrowe.